Dél-Amerika izgalmas szeglete a világnak, amely hatalmas részen terül el magába foglalva sok országot. Ebből kifolyólag számos különböző természeti csodának, izgalmas történelmi helyszínnek és lenyűgöző szépségű földi paradicsomnak ad otthont. Dél-Amerikában járva elmerülhetünk az Iguazu vízesés látványában, átélhetjük a Copacabana egyedülálló hangulatát Brazíliában és felfedezhetjük a csodálatos élővilágot a Galápagos-szigeteken!

Miért éppen Dél-Amerika?

Dél-Amerika geológiai értelemben önálló kontinens, amely a Föld nyugati féltekén, a Csendes-óceán és az Atlanti-óceán között helyezkedik el. Dél-Amerikához hivatalosan 12 független ország tartozik. Ezen kívül egyes területek valójában európai országhoz kapcsolódnak, mint például a Francia Guyana, amely hivatalosan a Francia Köztársaság része. A másik helyszín, amely kicsik kilóg a többi ország közül a Falkland-szigetek, amely az Egyesült Királyság saját kormányzású tengerentúli területe.

Délamerika olyan izgalmas országoknak ad otthont, mint Brazília, Argentína, Mexikó, Chile, Kolumbia, Ecuador, Peru vagy Uruguay. Ezenkívül Bolívia, Guyana, Paraguay, Suriname, valamint Venezuela is ezen a kontinensen található. 

Természetesen Amerika egyéb részei is tartogatnak izgalmas kalandokat, mint az Egyesült Államok keleti vagy nyugati partja. Ugyanakkor Dél-Amerika ezektől eltérő és különlegessége éppen ebből adódik. Dél felé haladva egyre több napsütés és szebb időjárás vár ránk, ami nemcsak a természeti környezetre van hatással, hanem az emberek általános hangulatára is. 

Copacabana, Brazília

A Copacabana név gyakorlatilag egybeforrt Brazília fővárosának, Rio de Janeirónak nevével. A 4 km hosszú, félkörívben hajló strand nemcsak a helyiek, hanem a turisták és visszatérő utazók kedvenc helyszíne. A csodálatos látványról nemcsak a hosszan elterülő homokos strand gondoskodik. Bal oldalra a Leme Beach és a Cukorsüveg-szikla panorámája, jobb oldalra pedig a Copacabana erőd található.

Ez az állandóan nyüzsgő partszakasz jobbnál jobb szállodákkal, világhírű éttermekkel és izgalmas bárokkal várja a látogatókat. A Copacabana tökéletesen alkalmas strandolásra, napozásra és pihenésre, a vízi sportok szerelmesei pedig hódolhatnak kedvenc szenvedélyüknek. 

Machu Picchu, Peru

A Machu Picchu egy 15. századi inka fellegvár, amely Peru déli részén található. A lenyűgöző szépségű helyszínt gyakran csak az Inkák elveszett városaként emlegetik. A Machu Picchu különlegessége, hogy az Andok hegyláncai között épült és a város egy csaknem megközelíthetetlen hegyen fekszik. A fennmarad források szerint 1450 körül épült, amely egészen elképesztő, látva az építészeti technikákat és a városból fennmaradt részeket. A Peruban található helyszín a megmászás után varázslatos látványt nyújt. A fennmaradt inka város kiemelt jelnetőségű, olyannyira, hogy 1983-ban az UNESCO az Emberiség Kulturális és Természeti Örökségévé nyilvánította, majd 2007-ben a Világ Új Hét Csodájának egyike lett.

Iguazu vízesés, Argentína és Brazília

Ha egy valódi természeti csodának szeretnénk a szemtanúi lenni, az Iguazu vízesés tökéletes választás. A hatalmas vízesés Argentína és Brazília határán található és a látványa minden elképzelést felülmúl. Míg egyik oldalon a brazíliai Paraná állam, addig a másik felén az argentínai Misiones tartomány határolja. A kiterjedése hatalmas, összesen 270 különálló zuhogóból és kisebb vízesésből áll, amelyek a folyó aljában végződnek.

A legtöbb zuhatagot olyan híres és tisztelt emberek után nevezték el, mint argentin felfedezők és a szabadságharcban részt vett hősök. A Iguazu vízesésnek egy hatalmas nemzeti park ad otthont, ahol számos egyedi és különleges állatfajjal, többek között majmokkal és tukánokkal is találkozni. 

Galápagos-szigetek, Ecuador

A Galápagos-szigetek hivatalosan Ecuadorhoz tartozik, ám egészen pontosan annak egy önálló tartományát alkotja. Az összesen 14 nagyobb szigetből, 6 kisebből és 107 sziklából álló szigetcsoport a Csendes-óceánon helyezkedik el. A vulkanikus szigetcsoport élővilága nagyon változatos, különösen érdekes, hogy a közelben lévő szigetek között is felfedezhetőek különbségek. A Galápagos-szigetek leghíresebb, világszerte ismert állatai a galápagosi óriásteknősök vagy másnéven elefántteknősök.

A szigetország fővárosa a San Cristóbal szigeten lévő Puerto Baquerizo Moreno. Galápagos különleges természeti helyszín, amelyet az UNESCO a világörökség részének nyilvánított.

Ha szeretnénk megtapasztalni élőben Galápagos-szigetek egyedülálló hangulatát, a legalkalmasabb, ha december és május közötti időszakban utazunk, ugyanis ekkor süt a legtöbbet a nap. 

Angel-vízesés, Venezuela

Az Angel-vízesés a világ legmagasabb vízesése, amely Dél-Amerikában, Venezuela keleti részén, a Gran Sabana régióban lévő Canaima Nemzeti Parkban található. A helyi őslakosok Kerekupai-Merúnak nevezik, ami annyit tesz, hogy a legmélyebb hely vízesése. Az Angel-vízesés magassága egyedülálló az egész Földön, a teljes szintkülönbséget számítva összesen 979 méter. Elhelyezkedése és mérete miatt a vízesést nem könnyű megközelíteni. Kétféle módon lehet odajutni: kisrepülővel vagy kishajó fedélzetén.